KAMUOYUNA DUYURU

10.Mart Pazar günü Tokat Gaziosmanpaşa stadyumunda oynanan Tokatspor A.Ş / Tuzlaspor A.Ş karşılaması öncesi ve sonrası kulübümüz tarafından asla tasvip edilmeyen Tokatspor A.Ş ve Tuzlaspor A.Ş taraftarları arasında yaşanan olaylar bizleri üzmüştür.

Tokatspor A.Ş kulübü Başkan yönetim ve taraftarları Tuzla stadında en güzel şekilde ağırlanmıştır, bizlerde Tokat’a geldiğimizde aynı şekilde Tokat yönetimi tarafından ilgi gördük, yalnız karşılaşma öncesi Tuzla’dan gelen 30 kişilik Tuzlaspor A.Ş Cefakar grubu taraftarlarımıza edilen ahlak dışı küfürler ve tahrik edici tezahüratlar gerginliğe neden olmuştur.

Karşılaşma sonrası yaşanan gene tasvip etmediğimiz bir olay sonrası ,İstanbul’a hareket eden taraftar otobüsü durdurulmuş ve şikayet üzerine rutin arama yapıldıktan sonra haklarında işlem yapılmıştır.

Bu yapılan işlem ile 6222 sayılı Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun gereği işlem yapılan 30 taraftarımız stadlara giriş yasağı almışlardır.

Evet yapılanı tasvip etmiyoruz ama Karşılaşma öncesi taraftarlarımızın giriş kapısına ahlak dışı yazıyazan ,taraftarlarımıza 90 dakika küfür edenTokatspor’un taraftar grubuna hiçbir uygulama yapılmaması da bizleri yaralamıştır.

Yüzlerce km yol gelerek takımlarını desteklemek tek amacı olan ve stad da 90 dakika içerisinde hiçbir şekilde küfürlü tezahüratta bulunmayan cefakar taraftarlarımız ne yazık ki kendilerine edilen hakarete maruz kalmışlardır

Tuzlaspor A.Ş Kulübü olarak TFF Temsilcilerinin de her zaman şahit olduğu ve takdir ettiği kulübümüz misafir takım ve taraftarlarını kendi stadında her zaman en iyi şekilde ağırlamıştır, bundan sonra da böyle olacaktır.

Şampiyonluk yolunda verdiğimiz mücadelede ,kulübümüzü yaralayacak, yıpratacak hiçbir yasa dışı ve spor ahlakı dışında bir konunun içinde bulunmayacağımızın, tahriklere ve manüpilasyonlara alet olmayacağımızın, ve bu tür oyunlara da asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

TUZLASPOR A.Ş


maltepe escort