Tuzlaspor, TFF’den Ulusal Kulüp Lisansı Aldı

Bilindiği üzere, TFF Kulüp Lisans Kurulu 11.05.2017 tarihinde yaptığı toplantıda lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’ nda aranan Sportif, Altyapı, Personel – İdari, Hukuki ve Mali kriterleri yönünden inceledi ve 2017 – 2018 sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri belirlemişti.

Yapılan incelemeler sonucunda 16 Kulübün UEFA Lisansına başvurduğu görülüp, bunlardan Spor Toto Süper Lig’den Antalyaspor A.Ş., Atiker Konyaspor, Aytemiz Alanyaspor, Beşiktaş A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Galatasaray A.Ş., Gençlerbirliği, Kasımpaşa A.Ş., Medipol Başakşehir FK., Osmanlıspor Futbol Kulübü, Trabzonspor A.Ş., ve TFF 1.Lig’den Giresunspor UEFA Lisansı almaya, Ulusal Kulüp Lisans başvurusunda bulunan 56 kulübün dosyaları üzerinde yapılan inceleme sonucunda ise; Spor Toto Süper Lig’den Kardemir Karabükspor, TFF 1 . Lig’den Altınordu A.Ş., Elazığspor, Evkur Yeni Malatyaspor, Göztepe A.Ş., Spor Toto 2. Lig’den İstanbulspor A.Ş., Hacettepe spor, Kahramanmaraş A.Ş., Keçiörengücü, Kırklarelispor ve Konya Anadolu Selçukspor kulüpleri Ulusal Lisans almaya hak kazanmıştı.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, içerisinde Kulübümüzün de bulunduğu, kalan 49 kulübe kriter eksiklerini tamamlaması için ilgili maddelere göre 30 ve/veya 60 gün ek süre tanımıştı.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, geçtiğimiz günlerde Ulusal Kulüp Lisansı başvurusunda bulunan ve eksiklerini tamamlaması için 30 günlük ek süre tanıdığı Tuzlaspor’un 2. başvurusunu olumlu sonuçlandırdı.

Tuzlaspor’un başvurusu hukuki, sportif, altyapı, personel ve mali kriterlere göre incelendi. TFF Kulüp Lisans Kurulu, tüm kriterleri taşıdığı belirlenen Tuzlaspor’a “Ulusal Kulüp Lisansı” verdi.

Bu kararla birlikte Tuzlaspor’ umuz, Ulusal Kulüp Lisansı alan Spor Toto 2. Lig’ deki 7. Takım oldu.

süperbahis patent